top of page

pHantastyczna skóra


Próbowałaś już po prostu wszystkiego? Brałaś antybiotyk, chodziłaś na peelingi, robiłaś oczyszczanie manualne i... nic?


Zaskakująco wiele osób, zażywających izotretyoninę, zgłasza nawrót patologicznych zmian skórnych lub powikłania w postaci pogorszenia wzroku, czy dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Mówią po zakończonym leczeniu, że nie chcą już brać tych leków. Niektórzy rzeczywiście powinni zrezygnować. Ale nie zrozum mnie źle - pewne rodzaje trądziku wymagają leczenia farmakologicznego. Dzisiaj przyjmuje się, że terapie pozostawiające blizny, są rozpatrywane jako błąd w sztuce. Ciężkie postaci trądziku, właśnie z powodu ryzyka powstawania blizn, powinno się pozostawić dermatologom. Antybiotyk będzie w tym wypadku niezbędny.


Jednak znakomita większość osób, borykających się z problemami skóry, nie musi skazywać się na leczenie farmakologiczne. Nawracający problem z pryszczami, grudkami i zaskórnikami, skłonił mnie do szukania jakiejś alternatywy. Czegoś co nie byłoby tylko obietnicą. Wiadomo, że niczego w kosmetyce nie można obiecać na 100 procent, jednak udało się znaleźć markę, która nie obiecuje, a pokazuje, nie mówi, a skupia się na działaniu, która nie przedstawia możliwości ale rezultaty.


Sama od już wielu lat borykam się z mniejszymi lub większymi problemami ze skórą. Zauważyłam, że problemy z trądzikiem nasilają się szczególnie po lecie i nie ma tu znaczenia czy przebywaliśmy na słońcu czy nie. Myślę, że kombinacja intensywniejszej pracy gruczołów potowych i łojowych pod wpływem temperatury, mocniejsze rogowacenie skóry (które jest w okresie letnim normą) ma znaczący wpływ na wygląd skóry w miesiącach chłodniejszych. Nie warto rezygnować z zabiegów na twarz latem. Będą one procentowały, gdy inni będą musieli walczyć o zdrowszą skórę.


A skoro już mowa o walce, to oręży z pamiątkami po lecie w kosmetyce nie brakuje. Ja postawiłam na edukację moich klientów w metodach pielęgnacji skóry i na zabiegi przebudowujące skórę pHformula. Edukacja na pierwszym miejscu, bo zawsze powtarzam, że to co robimy w salonie to jedynie 20 procent tego co możemy osiągnąć razem, gdy będziesz słuchać moich zaleceń. 80 procent jest zależne od tego, jak Ty traktujesz swoją skórę. Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić, pod tym linkiem mam dla Ciebie prezent. Ściągę, osiem punktów, które uproszczą Twoją pielęgnację i sprawią, że zrozumiesz o co w pielęgnacji chodzi. POBIERZ ŚCIĄGĘ Z PIELĘGNACJI


Zabiegi pH formula oparte są na mieszaninach alfahydroksykwasów, polihydroksykwasów, witamin i substancji przeciwzapalnych oraz peptydów. Specjalna metoda aplikacji sprawia, że są w stanie wnikać odpowiednio głęboko. Co to oznacza dla Ciebie? Po prostu skuteczne działanie. Na każdym etapie zabiegu, począwszy od demakijażu, skóra jest poddawana resurfacingowi dermatologicznemu. Jest to szereg działań w/w substancji, doprowadzających do unormowania i uzdrowienia pracy skóry. Jeśli do tej pory stosowałaś pieniące środki do mycia skóry, płyny micelarne i na każdym kroku odtłuszczałaś cerę, to najpewniej w świecie zaburzyłaś jej równowagę wodno-tłuszczową i doprowadziłaś do chronicznego odwodnienia i jeszcze mocniejszego przetłuszczania. To z kolei doprowadziło do zaburzeń rogowacenia i blokowania się porów. Dobre praktyki pielęgnacyjne i resurfacing naprawią te zaburzenia.


Twoja skóra to Ty. Chcę, żebyś ją pokochała. Jeśli zmienisz swój nawyk działania przeciw (trądzikowi, zmarszczkom, naczynkom) i dasz skórze narzędzia i możliwość do samonaprawy, to będziesz zaskoczona efektami. Twoja skóra ma niesamowite zdolności, które możesz "wyciągnąć" pomaganiem jej a nie zwalczaniem wszystkiego, co jest jej rozpaczliwą próbą zachowania równowagi (na przykład przetłuszczanie, które ma zapobiec odwodnieniu). Dążymy razem do tego, byś dumnie nosiła swoją nagą świetlistą cerę i nie musiała przejmować się makijażem. Dążymy do tego, żebyś wiedziała co dla Ciebie dobre.


bottom of page